Francja: dla bezpieczeństwa chwilowo ewakuowano cztery lokale wyborcze. Przez podejrzane samochody

Świat
Francja: dla bezpieczeństwa chwilowo ewakuowano cztery lokale wyborcze. Przez podejrzane samochody
PAP/EPA/ETIENNE LAURENT
Zwiększone siły bezpieczeństwa w Paryżu.

Cztery lokale wyborcze: dwa w Besancon (wsch. Francja) i dwa w Saint-Omer (dep. Pas-de-Calais na płn. wschodzie) ewakuowano na krótko przed południem ze względów bezpieczeństwa - poinformowały francuskie media. We Francji trwa pierwsza tura wyborów prezydenckich.

Jak podała francuska publiczna rozgłośnia France Info, w okolicy wejścia do dwóch lokali wyborczych w Besancon odkryto porzucony samochód z włączonym silnikiem. W skradzionym samochodzie z podrobioną tablicą rejestracyjną był karabin.

 

Lokale wyborcze ewakuowano na czas sprawdzania samochodu przez saperów.

 

Inny podejrzanie wyglądający samochód spowodował krótkotrwałą ewakuację dwóch lokali wyborczych w Saint-Omer - poinformowało to samo radio.

 

Ogółem nad bezpieczeństwem podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji czuwa ponad 50 tysięcy policjantów i żandarmów. Ochraniają oni 67 tys. lokali wyborczych na terenie całej Francji.

 

Od krwawych zamachów w Paryżu z listopada 2015 roku, w których zginęło około 140 osób, Francja jest w stanie najwyższej gotowości. W związku z zagrożeniem terrorystycznym kilkukrotnie w kraju przedłużano stan wyjątkowy, który ma obowiązywać co najmniej do 15 lipca.

 

PAP

jop/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie