Kiedyś wicemistrz olimpijski w trójskoku śpiewał w kościelnym chórze. Teraz został raperem

Kultura
Kiedyś wicemistrz olimpijski w trójskoku śpiewał w kościelnym chórze. Teraz został raperem
Citizen59/Wikimedia Commons/CC-BY-3.0

Wicemistrz olimpijski w trójskoku z Rio de Janeiro i Londynu Will Claye nie skupia się wyłącznie na karierze sportowej. Właśnie nagrał płytę, na której znalazło się 12 utworów z gatunku hip-hop - poinformował portal "NBC".

25-letni Claye to także brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w skoku w dal. Ma też w dorobku dwa brązowe medale z Mistrzostw Świata w lekkoatletyce (Daegu 2011 i Moskwa 2013).

 

Lekkoatleta pierwsze kroki w muzyce stawiał jako nastolatek występując w chórze kościelnym.

 

O swojej płycie Claye mówi, że "wprawi słuchaczy w dobry nastrój".

 

Oświadczyny w Rio

 

Do historii igrzysk przeszedł nie tylko z powodu zdobycia dwóch medali. W Rio de Janeiro odniósł podwójny sukces. Tuż po zawodach oświadczył się swojej dziewczynie, płotkarce Queen Harrison. Dostał się na trybuny, gdzie stała dopingująca go Harrison, uklęknął i poprosił o ręką wkładając na palec wybranki pierścionek z diamentem. Lekkoatletka powiedziała "tak".

 

- Kiedy się obudziłem przed finałem, to pomyślałem "to będzie najlepszy dzień w moim życiu". Najpierw zrobiłem swoje na stadionie, a potem zdobyłem narzeczoną. Wtajemniczyłem w swój plan tylko dwie najbliższe przyjaciółki Queen. Rodzina i reszta znajomych nie miała o niczym pojęcia" - mówił Claye w Rio de Janeiro.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie