Uderzył w policyjną blokadę. Trzech funkcjonariuszy rannych

Polska

Trzej policjanci ścigający w czwartek wieczorem sprawcę rozboju w okolicy Jeleniej Góry (Dolnośląskie) odnieśli lżejsze obrażenia niż się początkowo wydawało. Funkcjonariusze mają potłuczenia. Podejrzany uderzył w policyjną blokadę samochodową i rozbił dwa radiowozy.

Jak informowała w czwartek rzeczniczka jeleniogórskiej policji Edyta Bagrowska, patrol policji interweniował w czwartek wieczorem po doniesieniu, że w pobliskiej Bogatyni doszło do rozboju i jego sprawca ucieka skradzionym samochodem drogą krajową nr 3.

 

- Ustawiono blokadę samochodową, ale kierowca się nie zatrzymał i w nią uderzył. W efekcie trzech funkcjonariuszy zostało rannych i trafiło do szpitala - powiedziała w czwartek rzeczniczka.

 

W piątek Bagrowska przekazała, że po badaniach lekarskich okazało się, że funkcjonariusze mają ogólne potłuczenia, jeden z nich opuścił już szpital.

 

Sprawca rozboju i wypadku, 40-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, został zatrzymany. W jego samochodzie znaleziono m.in. narkotyki i przedmioty pochodzące z przestępstwa. Trafił do policyjnego aresztu.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie