Papież nie chce wpływać na wyniki wyborów w Argentynie. Politycy bez szans na audiencję

Świat
Papież nie chce wpływać na wyniki wyborów w Argentynie. Politycy bez szans na audiencję
PAP/EPA/GIORGIO ONORATI

Papież Franciszek poinformował w piątek szefową MSZ Argentyny Susanę Malcorrę, że przed październikowymi wyborami do parlamentu w jej kraju nie przyjmie już więcej argentyńskich polityków i będzie pozostawał "jak najbardziej na marginesie" procesu wyborczego.

Franciszek wypowiedział się w ten sposób podczas audiencji prywatnej dla szefowej argentyńskiej dyplomacji w Pałacu Apostolskim, o czym poinformowała sama minister na spotkaniu z dziennikarzami w Rzymie.

 

Rozmowa papieża z Malcorrą trwała około godziny. Franciszek powiedział, że pani minister, że jest ostatnią osobistością polityczną z Argentyny jaką przyjmuje do czasu przeprowadzenia wyborów w tym kraju.

 

Minister spraw zagranicznych Argentyny przecięła spekulacje na temat ewentualnej audiencji papieskiej dla prezydenta tego kraju, Mauricio Macriego.

 

Malcorra zaprzeczyła też jakoby miała przybyć do Franciszka z ponownym zaproszeniem od prezydenta Argentyny do odwiedzenia ojczyzny. - Ojciec Święty odbędzie podróż do swej ojczyzny w chwili, którą uzna za stosowną i zgodnie ze swym rozkładem zajęć, który jest bardzo wypełniony - dodała minister.

 

PAP

 

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie