Dwumiesięczny chłopiec z obrażeniami czaszki. Matka: krwiak powstał samoistnie podczas snu

Polska

Prokuratura Rejonowa Łódź - Śródmieście wyjaśnia okoliczności, w których mogło dojść do powstania u dwumiesięcznego chłopca obrażeń ciała, m.in. złamań kości czaszki. Zatrzymano 21-letnią matkę dziecka.

Poinformował o tym w piątek rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania. Jak wyjaśnił, zawiadomienie w tej sprawie złożył w piątek Ośrodek Pediatryczny przy ulicy Spornej w Łodzi.

 

W czwartek do placówki został przyjęty 2-miesięczny chłopiec, przywieziony przez matkę na badania kontrolne. Niepokój lekarza wzbudził w krwiak obrębie oczodołu. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono u niemowlęcia także złamania czaszki. Zdaniem szpitala, może to wskazywać na zespół dziecka maltretowanego.

 

Obrażenia wynikiem urazu

 

Matka dziecka w rozmowie z lekarzem twierdziła, że krwiak powstał prawdopodobnie samoistnie podczas snu. - Przeczy temu jednak ocena wyrażona przez szpital, a także uzyskana opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej, którego zdaniem ujawnione obrażenia najprawdopodobniej są wynikiem urazu - mówi Kopania.

 

Prokuratorzy i policjanci ustalają okoliczności, w których doszło do powstania obrażeń. W piątek zatrzymana została 21-letnia matka chłopca. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mieszkała wraz ze swoim konkubentem.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie