"PiS idzie drogą Tuska". Kukiz o propozycjach podatkowych rządu w programie "Tak czy Nie"

Polska

Wicepremier Morawiecki zapowiedział w Polsat News podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najuboższych. Paweł Kukiz w programie "Tak czy Nie" wypomniał rządzącym, że obiecali podnieść kwotę wolną od podatku już pół roku po wygranych wyborach. I próbował dowiedzieć się od posłanki PO, dlaczego ona i jej koledzy zagłosowali przeciw obniżeniu kwoty wolnej dla posłów - wynosi obecnie 30 tys. zł.

- PiS idzie drogą Donalda Tuska. Może trochę tych chodników więcej -  symbolicznie - w postaci 500+, które też nie wiadomo jak długo będzie płacone - komentował działania rządu PiS Paweł Kukiz. 


Kinga Gajewska z Platformy Obywatelskiej zauważyła, że jej partia też złożyła na samym początku kadencji Sejmu projekt ustawy zwiększającej kwotę wolną od podatku. - Został on odrzucony przez Prawo i Sprawiedliwość pomimo tego, że to było głównym tematem kampanii wyborczej Andrzeja Dudy i Beaty Szydło - stwierdziła Gajewska.

 

Gajewska: nie wiem


- A dlaczego Platforma Obywatelska zagłosowała przeciwko obniżeniu posłom kwoty wolnej od podatku? - zapytał posłankę PO lider Kukiz’15. 


- Nie wiem - stwierdziła posłanka Gajewska. 


- Jeśli sobie (posłom - red.) nie obniżymy, to może obywatelom podwyższymy (kwotę wolną od podatku - red.) do 30  tys. zł? - drążył Paweł Kukiz, ale nie doczekał się odpowiedzi.

 

Sonda programu "Tak czy Nie"

 

Na stronie głównej portalu polsatnews.pl zadaliśmy pytanie: czy polityczne błędy PiS otwierają PO drogę do przejęcia władzy?

 

Zdecydowana większość biorących udział w sondzie - 64,7 proc. - uznała, że właśnie tak jest. Przeciwnego zdania było 35,3 proc. głosujących.

 

Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" można znaleźć w zakładce "Nasze programy".

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie