Władimir Putin: jedynie naród może wybrać następcę prezydenta

Świat
Władimir Putin: jedynie naród może wybrać następcę prezydenta
PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Następcę prezydenta Federacji Rosyjskiej może wybrać jedynie naród rosyjski w trakcie demokratycznych wyborów - podkreślił prezydent Władimir Putin na posiedzeniu komitetu organizacyjnego rosyjskich obchodów zakończenia drugiej wojny światowej. Wybory prezydenckie w Rosji mają się odbyć w marcu 2018 roku. Putin jeszcze nie powiedział, czy weźmie w nich udział.

- O następcy prezydenta decyduje tylko rosyjski naród w trakcie demokratycznych wyborów i nikt więcej - powiedział Putin na spotkaniu na Kremlu. Była to jego odpowiedź na uwagi weterana radzieckiej kampanii w Afganistanie, który poskarżył się na senatora, twierdzącego, że "prawowitym następcą" prezydenta będzie przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.

 

53-letni Wołodin, były wiceszef administracji prezydenta, cieszy się popularnością jako szef Dumy (niższej izby parlamentu).

 

Większość rosyjskich analityków uważa, że Putin, który dominuje w pejzażu politycznym Rosji od 17 lat, zdecyduje się na ostatnią kadencję, nim w roku 2024 przekaże władzę sukcesorowi.

 

Media moskiewskie, opierając się na sygnałach przekazanych im przez źródła na Kremlu, oceniają, że start Putina w wyborach w roku 2018 jest przesądzony.

 

PAP

jop/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie