Ujawniono kolejny list prezydenta do szefa MON. Z adnotacją "bardzo pilne"

Polska
Ujawniono kolejny list prezydenta do szefa MON. Z adnotacją "bardzo pilne"
PAP/Marcin Bielecki

Na profilu @dane_publiczne na Twitterze opublikowano list prezydenta Andrzeja Dudy do szefa MON Antoniego Macierewicza, w którym prezydent domaga się informacji o zwolnieniach żołnierzy zawodowych w 2016 i 2017 roku oraz o prognozę ich zwolnień w pierwszej połowie tego roku. To już kolejny z ujawnionych w ostatnim czasie listów głowy państwa do szefa MON.

Prezydent Duda pytał również o liczbę dotychczasowych przeniesień żołnierzy zawodowych z jednostek operacyjnych do nowotworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej. Prezydent zastanawiał się, czy tworzenie wojsk obrony terytorialnej wpływa na osłabienie gotowości bojowej armii zawodowej. Andrzej Duda chciał również, by szef MON "pokazał skalę braków" żołnierzy zawodowych w tych jednostkach. 

 

List nosi datę 24 marca, a został wystosowany w związku z przygotowywaniem 12 kwietnia do odprawy kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP.

Prezydent pisze, szef MON nie odpowiada

 

We wtorek ujawniono pismo prezydenta Andrzeja Dudy, które skierował w połowie marca do szefa MON Antoniego Macierewicza. Dotyczyło ono pism wysłanych do ministra obrony przez szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego od grudnia 2015 r. do października 2016 r.

 

To pismo również zostało upublicznione na Twitterze na koncie @dane_publiczne - jest datowane na 16 marca i skierowane do szefa MON oraz do wiadomości premier Beaty Szydło.

 

Informacje te potwierdził we wtorek szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Wcześniej Kancelaria Prezydenta

 

polsatnews.pl

 

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie