"Internet nie znosi ściemy". Szefernaker o Tusku

Polska

- Jeżeli pan przewodniczący Tusk przez lata korzystał z przywilejów władzy, a dzisiaj przesiada się do drugiej klasy w pociągu i idzie pieszo spacerem po Warszawie, gdzie za nim idą ochroniarze, to jest to po prostu śmieszne - powiedział w programie "Graffiti Popołudniowe" w Polsat New Paweł Szefernaker z kancelarii premiera.

Donald Tusk na przesłuchanie w warszawskiej prokuraturze (ws. byłych szefów SKW-red) przyjechał pociągiem. Na Dworcu Centralnym w Warszawie przywitał go tłum zarówno zwolenników, wśród których dominowali działacze młodzieżówki PO - Stowarzyszenia Młodzi Demokraci oraz Komitetu Obrony Demokracji, jak i przeciwników, m.in. z klubów Gazety Polskiej.

 

Z dworca w otoczeniu licznej grupy osób Tusk przeszedł pieszo do budynku prokuratury przy ulicy Nowowiejskiej.

 

- Internet ściemy nie znosi, nie znosi sztuczności - komentował Szefernaker. Dodał, że "ta liczba negatywnych komentarzy pokazuje, że internet tę sztuczność wychwycił”.

 

"Nie służy spójności przekazu"

 

Szefernaker odniósł się także do niedawnego wywiadu jakiego udzielił "Dziennikowi Gazecie Prawnej" przewodniczący podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej dr Wacław Berczyński (w czwartek szef MON przyjął jego dymisję z funkcji szefa podkomisji-red) 

 

We wspomnianym wywiadzie Berczyński, odnosząc się do rezygnacji rządu z zakup śmigłowców caracal, stwierdził "to ja wykończyłem caracale".

 

- Zdarza się tak, że jeżeli w ramach działań jednego czy drugiego ministerstwa występują eksperci, którzy wypowiadają się w mediach, a nie są na co dzień politykami, to te wypowiedzi nie służą spójności przekazu - skomentował Szefernaker. - Tak to często bywa z ekspertami,  którzy nie na co dzień udzielają wywiadów - dodał.

 

"PO nie jest przygotowana do rządzenia"

 

Był też pytany o wniosek PO o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza. - Ostatnie wnioski Platformy Obywatelskiej spadały nam z nieba. Wniosek o konstruktywne wotum nieufności (dla rządu-red) to kompletna porażka Platformy. Ile razy PO stara się wejść merytorycznie w debatę z PiS, tyle razy przegrywa - stwierdził polityk.

 

Zdaniem posła "Platforma nie jest przygotowana do rządzenia". - Nie mają pomysłów programowych - podsumował.

 

Polsat News

mr/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie