Dwie ofiary śmiertelne tlenku węgla w Sopocie

Polska
Dwie ofiary śmiertelne tlenku węgla w Sopocie
Wikipedia.org/Dawid Skalec

Dwie osoby - starsza kobieta i jej syn - najprawdopodobniej zatruły się czadem w mieszkaniu w jednej z kamienic w Sopocie. Źródłem tlenku węgla mógł być piecyk gazowy, który służył do ogrzewania mieszkania.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań w trzykondygnacyjnej kamienicy zlokalizowanej przy ul. 3 maja w Sopocie. Strażacy zostali wezwani na miejsce przez policję: funkcjonariusze podejrzewali rozszczelnienie instalacji gazowej.

 

Jak poinformował Tomasz Szulc z Sekcji do spraw Koordynacji Ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, strażacy zastali na miejscu dwie nieprzytomne osoby. U obu prowadzono reanimację krążeniowo-oddechową, ale nie przyniosła ona efektów: przybyły na miejcie lekarz stwierdził zgon starszej kobiety i jej syna.

 

Szulc wyjaśnił, że badanie składu powietrza w mieszkaniu, w którym doszło do wypadku, wykazało, że poziom dwutlenku węgla osiągnął wysokie stężenie - 189 ppm. W tej sytuacji jako najbardziej prawdopodobną przyczynę zgonu uznano zaczadzenie.

 

Na miejscu zdarzenia było pięć zastępów straży pożarnej. W żadnym innym mieszkaniu w wielorodzinnej kamienicy nie było lokatorów, nie była więc konieczna ewakuacja.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie