Zderzenie czterech samochodów na Dolnym Śląsku. 9 osób poszkodowanych

Polska
Zderzenie czterech samochodów na Dolnym Śląsku. 9 osób poszkodowanych
PAP/Maciej Kulczyński

Dziewięć osób ucierpiało w wypadku na drodze krajowej nr 35 w okolicy Gniechowic (Dolnośląskie). Dwie osoby są ciężko ranne, w sumie sześć trafiło do szpitali. Droga jest zablokowana.

Jak poinformował Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji, do zderzenia czterech pojazdów doszło w okolicy Gniechowic około godz. 13.00.

 

- Kierująca osobowym autem marki BMW kobieta zjechała na lewy pas jezdni i uderzyła w ciężarówkę. Na te pojazdy najechało kolejne auto osobowe oraz dostawczy bus, w którym podróżowało kilka osób - powiedział policjant.

 

Najciężej ranne zostały dwie osoby - kierująca i pasażerka z BMW. Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrały je do wrocławskich szpitali. Lżej ranne cztery osoby również trafiły do szpitali w celu przeprowadzenia badań. Pozostałych poszkodowanych opatrzono na miejscu wypadku - poinformował policjant.

 

DK 35 jest zablokowana i utrudnienia mogą tam występować jeszcze kilka godzin. Policja apeluje, by kierowcy podróżujący tą trasą kierowali się na objazdy w stronę autostrady A4 i Kątów Wrocławskich.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie