Znieważali obywatela Bangladeszu, który przygotowywał im jedzenie. Usłyszeli zarzuty

Polska
Znieważali obywatela Bangladeszu, który przygotowywał im jedzenie. Usłyszeli zarzuty
Polsat News

Zarzuty stosowania przemocy i znieważenia z powodu przynależności narodowej i wyznaniowej obywatela Bangladeszu postawiła w środę łódzka prokuratura dwóm mężczyznom zatrzymanym po incydencie w lokalu gastronomicznym, gdzie pracował zaatakowany.

Skierowano do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Jeden z zatrzymanych podejrzany jest również o zniszczenie wyposażenia lokalu na kwotę 700 złotych.

 

Jak poinformował rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania, do zdarzenia doszło w poniedziałek przy ul. Łagiewnickiej w Łodzi.

 

Przygotowywał jedzenie za ladą

 

Według relacji lokalnych mediów w lokalu gastronomicznym w dzielnicy Bałuty czterech mężczyzn znieważało oraz zaczepiało obywatela Bangladeszu przygotowującego za ladą jedzenie. Na nagraniach z monitoringu widać też, jak rzucają krzesłami i plują na pracowników baru. Mieli też głośno obrażać obcokrajowca.

 

Policji udało się zatrzymać dwóch napastników w wieku 34 i 39 lat. Obaj byli nietrzeźwi. Po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Bałuty usłyszeli zarzuty stosowania przemocy i znieważenia z powodu przynależności narodowej i wyznaniowej obywatela Bangladeszu.

 

Byli już wcześniej karani

 

- Postawione zarzuty znajdują uzasadnienie w zebranym materiale dowodowym, zwłaszcza w zeznaniach przesłuchanych świadków i zapisach monitoringu. Mężczyźni byli już wcześniej wielokrotnie karani. Trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości i ujęcia kolejnego napastnika - powiedział Kopania.

 

Sąd w czwartek ma rozpatrzeć wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Grozi im kara do lat 5 pozbawienia wolności.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie