Pogrzeb trzech ofiar zawalenia kamienicy w Świebodzicach

Polska
Pogrzeb trzech ofiar zawalenia kamienicy w Świebodzicach
PAP/Aleksander Koźmiński

Setki osób uczestniczyły w środę w pogrzebie 9-letniej Marysi, jej mamy Anny oraz sąsiada, którzy 8 kwietnia zginęli wskutek zawalenia się kamienicy w Świebodzicach. Pod gruzami budynku zginęło sześć osób, cztery zostały ranne. Pierwsze pogrzeby ofiar katastrofy odbyły się w ubiegłą środę, 12 kwietnia. Pochowano wówczas dwie osoby.

Jak relacjonuje portal radioem.pl katolickiej, regionalnej rozgłośni radiowej archidiecezji katowickiej, w kościele w Świebodzicach zgromadzili się bliscy i sąsiedzi ofiar, inni mieszkańcy Świebodzic, przedstawiciele władz miasta i harcerze.

 

- Marysia (najmłodsza ofiara katastrofy - red.) śpiewała w scholi parafialnej i należała do harcerskiego hufca - powiedział  bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, który przewodniczył uroczystości pogrzebowej.

 

Budynek runął o świcie

 

Do katastrofy budowlanej w Świebodzicach doszło rano 8 kwietnia. Całkowicie zawalił się przedwojenny budynek. Zginęło sześć osób: dwoje dzieci, trzech mężczyzn i kobieta. Ranne zostały cztery osoby.

 

W szpitalu obecnie dochodzi do zdrowia 13-letni Paweł, którego po katastrofie lekarze utrzymywali w stanie śpiączki farmakologicznej. Chłopca już wybudzono. Jego stan się poprawia.

 

Przyczyny zawalenia się budynku nie są jeszcze znane. Jedna z hipotez jest wybuch gazu.

 

 

polsatnews.pl, radioem.pl

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie