Oblał znajomą farbą olejną, groził, że ją zabije. Znaleźli go, gdy sprawdzali, kto zachlapał klatkę

Polska
Oblał znajomą farbą olejną, groził, że ją zabije. Znaleźli go, gdy sprawdzali, kto zachlapał klatkę
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Julo

Policjanci z Sopotu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który oblał farbą olejną swoją koleżankę, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia. Zalane zostały także ściany i posadzkę klatki schodowej. Zastraszona kobieta nie zgłosiła przestępstwa, ale jedna z sopockich spółdzielni mieszkaniowych zawiadomiła o uszkodzeniu wnętrz. W trakcie śledztwa na jaw wyszła prawda o ataku na kobietę.

Przedstawiciel jednej z sopockich spółdzielni mieszkaniowych 13 kwietnia zawiadomili policję, że ktoś oblał ściany i podłogę klatki schodowej czarną farbą olejną. Wartość strat spółdzielnia oszacował na blisko 2 tysiące złotych.


W trakcie śledztwa policjanci ustalili, że 8 kwietnia do mieszkanki Sopotu przyszedł jej znajomy, z którym była w konflikcie. Mężczyzna poprosił kobietę, aby wyszła na klatkę schodową. Wtedy wywiązała się pomiędzy nimi kłótnia, podczas której 23-latek groził kobiecie pozbawieniem życia, a następnie wylał na nią z wiadra farbę olejną, niszcząc ubranie kobiety oraz ściany i podłogę klatki schodowej.


Mężczyzna zbiegł, a kobieta z obawy przed sprawcą nie zgłaszała tego zdarzenia policjantom.


23-letniego sopocianina zatrzymano na jednym z sopockich osiedli. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Za uszkodzenie mienia może grozić mężczyźnie do 5 lat więzienia, a za kierowanie gróźb do 2 lat pozbawienia wolności.

 


polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie