"Nikt, nawet Tusk nie jest wyjęty spod prawa". Mazurek o wezwaniu szefa RE do prokuratury

Polska

- Nikt, nawet Donald Tusk nie jest wyjęty spod prawa; jego narracja o naciskach i atakach na jego osobę wprowadza wśród Polaków podział i zamęt - oceniła w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

- Rzeczą bezsporną jest to, że nikt nawet Donald Tusk nie jest wyjęty spod prawa i jeżeli dostał wezwanie do prokuratury, to jego obowiązkiem jest się stawić do prokuratury, a nie mamić opinię publiczną o jakichś naciskach, atakach. Bo czemu miałyby służyć dzisiaj te ataki i naciski, kiedy zdobył funkcję, o którą walczył. Nie bardzo rozumiem, czemu miałaby służyć ta jego narracja - powiedziała Mazurek w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

 

Jak oceniła, narracja Tuska służy temu, "aby po raz kolejny wprowadzać wśród Polaków podział i zamęt".

 

Tłum ludzi na peronie

 

Szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk przyjechał w środę przed południem do Warszawy, gdzie od godz. 12 w stołecznej prokuraturze zeznaje jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy polskich władz z rosyjską FSB. Na Dworcu Centralnym przywitały Tuska grupy jego zwolenników i przeciwników. Na peronie 3 Dworca Centralnego zebrał się tłum ludzi.

 

Tusk w rozmowie z dziennikarzami na dworcu w Sopocie podkreślił, że z racji piastowanego stanowiska, objęty jest immunitetem. - Chcę wykazać jak najlepszą wolę. Tak długo, jak będę miał wrażenie, że chodzi o wyjaśnianie kwestii, to będę do dyspozycji. Jeśli to się zamieni w procedury, które uniemożliwią mi pracę, będę korzystał, oczywiście, z immunitetu - oświadczył.

 

"#KrulEuropy wysiada na przystanku prokuratura"

 

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że na pewno to jest pierwszy przyjazd Tuska do prokuratury i nie wiadomo, czy ostatni. - Nie wiem, czy za każdym razem będzie taka feta na dworcu - zaznaczył.

 

- Podoba mi się komentarz wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, który napisał, że wybitni politycy wysiadali na "przystanku niepodległość", a inni wysiadają na przystanku prokuratura. To jest wydaje mi się najtrafniejszy komentarz do tej sytuacji - powiedział Terlecki.

 

Brudziński napisał na Twitterze: "Prawdziwi Mężowie Stanu w naszej historii wysiadali z pociągów na przystanku Niepodległość. #KrulEuropy wysiada na przystanku prokuratura".

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze