Marka Statoil znika. Zastępuje ją Circle K

Biznes
Marka Statoil znika. Zastępuje ją Circle K
Wikimedia Commons/Xnatedawgx/CC BY-SA 4.0

Cała sieć stacji Statoil w Polsce zmieni szyld na Circle K. Pod nową marką działa już pilotażowy obiekt w Opolu, a 11 maja proces zostanie oficjalnie rozpoczęty w Warszawie.

Marka stacji benzynowych zmieniła właściciela już 5 lat temu, a zmiana marki na Circle K została zapowiedziana w 2015 roku, kiedy to koncern Alimentation Couche-Tard przejął sieć Statoil. Według pierwotnych planów nazwa Statoil za 2-3 lata nie będzie obecna już nigdzie na świecie.

 

Zmiany nie dotyczą oferty paliw

 

- Nowa, globalna marka Circle K widoczna jest już w Norwegii, Szwecji i w Danii. W tych krajach proces zmiany marki został już prawie zakończony. Teraz przyszła kolej na Polskę oraz kraje bałtyckie (Litwę, Łotwę i Estonię) - opisuje Mirosław Caputa, dyrektor ds. komunikacji i marketingu w Circle K Polska.
 
W całym kraju rebranding potrwa około roku i obejmie ponad 350 stacji paliwowych należących do Circle K Polska. Firma podkreśla, że zmiany obejmują tylko oznaczenia, a nie dotyczą oferty paliw na stacjach ani asortymentu sklepowego.
 
Możliwa zmiana marki Lukoil
 
Statoil jest obecnie piątą największą siecią stacji paliw - liczy 350 obiektów (stacje Statoil i 1-2-3) według danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego za 2016 r.
 
Niedługo podobną zmianę mogą przejść stacje Lukoil, które w Polsce zostały przejęte przez austriacki AMIC Energy Management. Zgodnie z podpisaną umowa obiekty pod marką Lukoil w Polsce, na Litwie i Łotwie zostały wcielone w austriacką spółkę. Przez najbliższe lata mają wciąż funkcjonować pod rosyjską marką, ale niewykluczone, że później zostaną przebrandowane w AMIC Energy, jak miało to miejsce na Ukrainie.
 
wirtualnemedia.pl
zdr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie