Brak prądu w szpitalu. W Radomsku wstrzymano planowe przyjęcia pacjentów

Polska
Brak prądu w szpitalu. W Radomsku wstrzymano planowe przyjęcia pacjentów
Pixabay

W szpitalu w Radomsku wstrzymano planowe przyjęcia pacjentów - poinformowano w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. To efekt braku prądu w mieście po uszkodzeniach linii energetycznych spowodowanych wiatrem i opadami śniegu.

W środę przed południem z powodu warunków atmosferycznych w Łódzkiem nie miało a prądu ok. 50 tys. mieszkańców. Do największych uszkodzeń linii energetycznych, głównie przez powalone drzewa, doszło w powiatach: radomszczańskim, piotrkowskim, tomaszowskim, bełchatowskim i wieluńskim.

 

Jak poinformowała dyżurna łódzkiego WCZK, na godz. 10.00 najgorsza była sytuacja w regionie Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska. Według dyżurnej cały powiat radomszczański był "odcięty od prądu". Z tego powodu m. in. w szpitalu w Radomsku wstrzymano planowane przyjęcia, a karetki odwoziły pacjentów do placówek w innych miastach.

 

Trwają egzaminy gimnazjalne

 

Brakiem energii elektrycznej w powiecie martwią się również dyrektorzy szkół, w których trwają egzaminy gimnazjalne. Jak powiedziała  wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Małgorzata Dudkiewicz-Świerzyńska, w środę egzamin odbywały się normalnie, choć w niektórych placówkach dzieci siedziały w kurtkach. Dyrektorzy obawiają się jednak, że jeśli awaria energetyczna nie zostanie usunięta, to czwartkowe egzaminy mogą się nie odbyć, bo placówki nie zostaną odpowiednio ogrzane.

 

Według energetyków - ze względu na dużą liczbę usterek, ich naprawa może potrwać do godzin popołudniowych.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze