Pogawędka księcia Williama i Lady Gagi. O chorobach psychicznych

Świat
Pogawędka księcia Williama i Lady Gagi. O chorobach psychicznych
Facebook/The Royal Family

Brytyjska rodzina królewska opublikowała na swoim oficjalnym fanpage’u na Facebooku nagranie, na którym widać, jak drugi w kolejce do tronu książę William dyskutuje z gwiazdą muzyki pop Lady Gagą. Tematem pogawędki były problemy związane ze zdrowiem psychicznym.

Gwiazda wyznała, że bardzo docenia to, co książę zrobił w ramach kampanii Heads Together, promującej otwarte mówienie o chorobach psychicznych. William wielokrotnie pokazywał się w opasce z napisem "Heads Together" i nagłaśniał problematykę zdrowia psychicznego.

 

Piosenkarka, która sama zmagała się z chorobami psychicznymi, mówiła też o tym, jak poprawa stanu psychicznego pozytywnie wpłynęła na całe jej życie.

 

Z kolei książę podkreślił, jak istotna jest dla niego ta problematyka, i jak docenia fakt, że Lady Gaga publicznie mówi o swoich zmaganiach z chorobą. - Przeczytałem otwarty list, jaki napisałaś, i myślę, że był niewiarygodnie poruszający, i że ogromnej odwagi wymagało od ciebie spisanie tak osobistych odczuć - powiedział.

 

Zdrowie psychiczne jak fizyczne

 

- Z chorobą psychiczną wiąże się wiele wstydu. Czujesz, że coś jest z tobą nie tak - przyznała piosenkarka. Jak tłumaczyła, czasem ciężko zrozumieć, że ktoś, kto wiedzie takie życie jak ona, nie czuje się szczęśliwy, a jednak nie była w stanie wpłynąć na to, że budziła się zmęczona, z poczuciem depresji.

 

Zdaniem księcia Williama, powinno się otwarcie i szczerze mówić o zdrowiu psychicznym tak samo, jak robi się to w przypadku zdrowia fizycznego. - To normalne - podkreślił.

 

Oboje zgodzili się, że należy robić wszystko, by upowszechniać wiedzę na temat chorób psychicznych i sprawić, by rozmawianie o nich stało się powszechniejsze.

 

Nagranie zaczyna się od 1:47.

 

 

polsatnews.pl

pam/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie