Karambol na A2 niedaleko Poznania. Jedna osoba nie żyje, 9 zostało rannych. Zderzyły się 23 auta

Polska

- Do wypadku doszło ok. godz. 18:00 między 130 a 133 km autostrady A2. Policja najpierw informowała o zderzeniu 10, następnie 16, 19 i 23 aut. - Wypadki miały miejsce na trzykilometrowym odcinku trasy - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Zginęła jedna osoba, a 9 zostało rannych. Autostrada w kierunku Świecka pozostanie nieprzejezdna co najmniej do godz. 1:00 w nocy.

O godz. 20:30 udrożniono jeden pas autostrady w kierunku Poznania. - Samochody jadą bardzo powoli, więc korek będzie jeszcze przez długi czas - powiedział o godz. 21:00 reporter Polsat News Artur Adamczak.

 

23 auta zderzyły się w poniedziałek po południu na autostradzie A2  Poznań - Świecko między węzłem Buk a węzłem Nowy Tomyśl. To około 25 kilometrów od Poznania.

 

Objazdy zablokowanych odcinków A2

 

Dla kierowców jadących autostradą na zachód policja wyznaczyła objazd. Rozpoczyna się on na wysokości węzła Poznań-Zachód i wiedzie trasą S11, a następnie drogą nr 92 do Nowego Tomyśla. W Nowym Tomyślu można wrócić na autostradę A2.

 

Także w przeciwną stronę były trudności z przejazdem. Dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad poinformował, że kierowcy jadący autostradą A2 od strony Świecka kierowani byli na zjazd na węźle Nowy Tomyśl. Według tego źródła informacji w miejscu zderzenia 4 aut na pasie w kierunku Poznania ruch także był zatrzymany.

 

Początkowo gwałtownie wzrastała liczba aut biorących udział w wypadku, bowiem dochodziło do kolejnych kolizji. Nadjeżdżające samochody uderzały w stojące auta.

 

 

"Jest gigantyczny korek"

 

Pierwsze auta zderzyły się na nitce w kierunku Świecka. Początkowo policja informowała o kolizji 10 pojazdów, później o 19 samochodach uszkodzonych na tej trasie.

 

- Jest gigantyczny korek. Jedna osoba była reanimowna, została przewieziona śmigłowcem ratunkowym do szpitala. Stoimy na 132 kilometrze autostrady, obok nas doszło do wypadku na jezdni w przeciwnym kierunku (patrz zdj. niżej). Słyszeliśmy rozmowę policjantów, którzy stwierdzili, że trochę tu postoimy, bo najprawdopodobniej jest ofiara śmiertelna - powiedziały nam przed godz. 19 osoby, które stoją w korku.

 

Wypadek na pasie w przeciwną stronę

 

Na pasie w przeciwną stronę, na wysokości wypadku, zderzyły się cztery samochody - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji. 

 

 

O godz. 20:30 udrożniono jeden pas ruchu na autostradzie, w kierunku Świecka.

 

To czwarty wypadek na A2, do którego doszło w poniedziałek.

 

Wcześniej m.in. na odcinku węzeł Luboń-Krzesiny zderzyło się kilka samochodów. Siedem osób zostało tam rannych, w tym dwoje dzieci.

 

Lądował tam śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego. Autostrada w kierunku Warszawy była zablokowana. Około 16:00 ruch przywrócono.

 

Zderzenie przy węźle Wiskitki

 

Kolejny wypadek wydarzył się w poniedziałek po południu na 420 km autostrady A2 w pobliżu węzła Wiskitki (woj. mazowieckie). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych na pasmie w ierunku Warszawy. Ruch w kierunku stolicy odbywa się tylko lewym pasem - poinformowała GDDKiA około godz. 20:00.

 

W tej kolizji nikomu nic się nie stało.

 

polsatnews.pl, PAP

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie