Wypadek na obwodnicy Poznania. Kilka osób rannych. Droga już odblokowana

Polska

Do zderzenia kilku samochodów doszło na autostradzie A2, na odcinku węzeł Luboń-Krzesiny. Siedem osób zostało rannych, w tym dwoje dzieci. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego. Autostrada w kierunku Warszawy była zablokowana. Tuż przed godz. 14 udrożniono lewy pas ruchu. W stronę Świecka ruch odbywa się również jednym pasem. Ok. 16:00 ruch przywrócono.

Aktualizacja: ruch na autostradowej obwodnicy Poznania został przywrócony ok. godz. 16:00.

 

W poniedziałek ok. południa doszło najpierw do zderzenia pięciu samochodów. Kilka osób zostało rannych.  Policja informowała, że chodzi o trzy osoby dorosłe i dwoje  dzieci.

 

Doszło do wypadku, bo zatrzymywali się, by zobaczyć wypadek

 

W chwilę później doszło do kolejnego wypadku. Według informacji policji do zderzenia doszło w tym samym miejscu, ale na nitce autostrady prowadzącej w przeciwnym kierunku: Warszawa-Świecko. Zderzyły się dwa auta. Przyczyną miało być to, że kierowcy zaczęli zwalniać, by zobaczyć wcześniejszy wypadek. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala dwie osoby ranne w tym wypadku.

 

 

Policja na miejscu kieruje na objazd ulicami Poznania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała przed godz.14, że jeden pas ruchu udało się udrożnić. Rozładowanie korków potrwa jednak z pewnością przez kilka godzin.

 

Powroty ze świąt. Policja apeluje o ostrożność

 

Policja spodziewa się w poniedziałek większego ruchu w związku z powrotemi ze świat i apeluje o to, by dostosować prędkość do panujących warunków. Od piątku w 217 wypadkach drogowych zginęły 22 osoby.

 

Policja zmobilizowała dodatkowe siły i zapowiada wzmożone kontrole, także z nieoznakowanych radiowozów. Sprawdzana ma być także trzeżwość kierujących. Od piątku zatrzymano 763 kierowców prowadzących po pijanemu.

 

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie