Dwa wypadki na S3 w Zachodniopomorskiem. Przez nagły opad gradu

Polska

Pięć osób zostało rannych w wyniku wypadków w okolicach w okolicach Gardna niedaleko Gryfina (woj. zachodniopomorskie). Na drodze ekspresowej S3 zderzyło się kilka samochodów. - Doszło do dwóch wypadków, spowodowanych nagłymi opadami gradu - poinformowała podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Najpierw samochód uderzył w barierę energochłonną i stanął w poprzek drogi, kolejny pojazd wjechał w niego. Jadący z naprzeciwka kierowca widząc wypadek gwałtownie zahamował, unikając zderzenia. Nadjeżdżający za nim samochód nie zdążył się zatrzymać - relacjonowała policjantka.


Jak dodała, niezależnie od tych zdarzeń, na tym samym krótkim odcinku drogi inny samochód wjechał w rów. W sumie rannych zostało pięć osób, w tym dziecko.

 

Kilka godzin utrudnień


Do godz. 16: 30 droga między węzłem Klucz a węzłem Pyrzyce w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego była całkowicie zablokowana, policja wprowadziła objazd przez Pyrzyce. Obecnie przejazd w tym miejscu znów jest płynny.

 

Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. Na trasie wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Trudne warunki, załamanie pogody, grad


W poniedziałek koło południa doszło także do wypadku w Darłowie przy ul. Morskiej. Kierowca prowadzący samochód osobowy z nieznanych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jeden z pasażerów zginął na miejscu, cztery osoby zostały ranne. Przyczyną wypadku było nagłe załamanie pogody i opad gradu.

 

PAP, polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie