Raniony nożem 9-latek wraca do zdrowia. Podejrzany mężczyzna zatrzymany

Polska

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Płońsku na Mazowszu. Policja przez kilka godzin poszukiwała podejrzanego, który w nocy przebywał w domu chłopca. 27-letni mężczyzna został zatrzymany przed godz. 12 na ulicy w Płońsku. Ranny chłopiec jest już po operacji. Jego stan zdrowia lekarze określają jako dobry.

Informacja została policji przekazana o godz. 2 w nocy przez pogotowie ratunkowe.

 

"To bardzo rezolutny chłopiec"

 

- Chłopiec jest po operacji, jego stan jest dobry, nie zagraża życiu - powiedziała Polsat News mł. aspirat Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Dziecko miało ranę ciętą szyi oraz dłoni. Przekazało służbom, co dokładnie się wydarzyło, ale ze względu na dobro śledztwa, te informacje nie są ujawniane.

 

- To bardzo rezolutny chłopiec, dobrze współpracuje. Jest trochę przestraszony, ale kontakt z nim jest pełny. Obecnie przebywa na oddziale pediatrycznym - powiedział dr Piotr Gryglas z Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku.

 

Nietrzeźwa matka i przyjaciel rodziny


Matka chłopca w momencie zdarzenia była nietrzeźwa. Miała ponad promil alkoholu w organizmie.

 

Jak informuje policja podejrzany mężczyzna jest przyjacielem rodziny. 

 

- To mieszkaniec Płońska, ale dokładnych danych mężczyzny nie ujawniamy, gdyż trwają intensywne czynności, by go jak najszybciej zatrzymać - mówiła mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska na kilka godzin przed zatrzymaniem podejrzanego. 

 

Mężczyzna "prawdopodobnie odurzony"

 

Policja ustala dokładny przebieg zdarzenia. Nie doszło jednak do przesłuchania zatrzymanego, gdyż - jak powiedziała mł. aspirat Kinga Drężek-Zmysłowska - mężczyzna w chwili zatrzymania "był wprawdzie trzeźwy, ale najprawdopodobniej pod działaniem innych środków odurzających". We wtorek sprawą zajmie się prokuratura.

 

polsatnews.pl

grz/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!