Życzenia świąteczne od pary prezydenckiej

Polska
Życzenia świąteczne od pary prezydenckiej
YouTube/Prezydent.pl

W tym roku katolicy, prawosławni i ewangelicy obchodzą Wielkanoc razem; niech będzie to symbol jedności naszego ducha - życzy prezydent Andrzej Duda z okazji Świąt Wielkanocnych. Pierwsza dama zaapelowała, aby w czasie świątecznym pamiętać o samotnych i potrzebujących. Życzenia złożyła także premier Beata Szydło.

- Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Państwu najlepsze życzenia. Wielkanoc obchodzimy w tym roku razem: katolicy, prawosławni i ewangelicy. Niechaj ta jedność czasu będzie symbolem jedności naszego ducha - ducha miłości i prawdy. Niech zbliża chrześcijan różnych wyznań, łączy rodziny i całą wspólnotę - powiedział prezydent.

 

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Chrystusa, który przyniósł nam Dobrą Nowinę. - Życzymy Państwu, aby ten czas umocnił więzi w naszych domach w całym kraju - powiedziała.

 

"Niechaj wszędzie rozbrzmiewa radosne »Alleluja«!"

 

Prezydent zwrócił się też do Polaków mieszkających za granicą. - Serdeczne myśli kierujemy do rodaków mieszkających poza granicami Rzeczypospolitej. Niechaj wszędzie, gdziekolwiek słychać polską mowę, gdzie kultywuje się ojczyste tradycje, rozbrzmiewa radosne: Alleluja! - powiedział.

 

- Pomyślmy też o wszystkich samotnych i potrzebujących. Postarajmy się zadbać o to, aby te szczególne chwile również im przyniosły radość i nadzieję - podkreśliła pierwsza dama.

 

- Życzymy Wam dzisiaj z głębi serca wszystkiego dobrego. Wesołych Świąt! - zakończyła para prezydencka.

 

 

Premier: niech święta będą czasem budowania zgody między nami

 

- Wielkanoc - czas zmartwychwstania Chrystusa to moment odrodzenia wiary, nadziei i miłości, zwycięstwa dobra nad złem. Wierzę, że te święta będą dla polskich rodzin dobrym, szczęśliwym czasem - mówi Beata Szydło.

 

Jak dodaje, przygotowując się do świąt i siadając do wspólnego stołu, "pomyślimy z radością, że mamy tak wiele, że tak wiele nas łączy - dar bycia razem i wspólnoty, poczucie, że Polska w Europie jest miejscem bezpiecznym, dającym nam gwarancję stabilizacji, rozwoju, realizacji naszych planów i aspiracji".

 

- Szanowni Państwo, niech te święta Wielkiej Nocy przynoszą dużo pogodnych chwil, uśmiechu i odpoczynku, niech będą momentem odnowienia tych najlepszych uczuć, czasem budowania zgody i solidarności między nami. Wesołych świąt! - życzy szefowa polskiego rządu.

 

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie