Święta pod parasolem. Miejscami może spaść śnieg

Polska

Pogoda w te święta nie zachęci do odejścia od stołu. Synoptycy spodziewają się przelotnych opadów deszczu w całym kraju, a na północnym wschodzie nawet deszczu ze śniegiem.

Wszystko za sprawą niżu znad Norwegii, który w Polsce przyniesie "pogodę w kratkę". Przez całe święta temperatury w ciągu dnia sięgną ok. 15 stopni, ale odczujemy je jako niższe, szczególnie na północy kraju. W Niedzielę Wielkanocną temperatura odczuwalna w Suwałkach wyniesie nawet -3 stopnie.

 

Kraków bez deszczu

 

W Wielką Sobotę opady deszczu ominą tylko Kraków. Poza tym będzie padać w całym kraju, a słońce raczej nie wyjrzy zza chmur.

 

Ostatnie przygotowania do świąt będą najcieplejsze na południu. We Wrocławiu termometry mają pokazać ok. 16 stopni, w Katowicach i Krakowie ok. 14.

 

Śnieżna Wielkanoc

 

W Niedzielę Wielkanocną ma być jeszcze chłodniej. Zmarzną mieszkańcy Suwałk i Olsztyna – tam temperatura nie przekroczy 3 stopni. Na południowym wschodzie synoptycy spodziewają się opadów deszczu ze śniegiem. W Łodzi i w Warszawie może zagrzmieć.

 

 

Najładniej w poniedziałek

 

Lekko wypogodzi się dopiero w poniedziałek. Drugi dzień świąt będzie słoneczny w Gdańsku, Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie i Lublinie. W pozostałej części kraju znowu będzie padać, a w Suwałkach i Białymstoku można spodziewać się śniegu.

 

twojapogoda.pl, polsatnews.pl

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie