Policyjny pościg za traktorem z glebogryzarką. Dopadli go, gdy urwało się w nim koło

Polska
Policyjny pościg za traktorem z glebogryzarką. Dopadli go, gdy urwało się w nim koło
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/RonPorter

Ciągnik rolniczy C-330 jadący drogą prowadzącą do Brzozy (gm. Biała, woj. łódzkie) wzbudził niepokój patrolu z wieluńskiej drogówki. Na pierwszy rzut oka stan techniczny pojazdu nie pozwalał na poruszanie się ciągnikiem po drodze publicznej. Gdy policjanci chcieli zatrzymać traktorzystę, ten zaczął uciekać. Pościg trwał aż do chwili, gdy w ciągniku z podpiętą glebogryzarką urwało się koło.

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się na dobre sezon prac polowych. Jednocześnie policjanci wzmocnili czujność obserwując poruszające się po drogach ciągniki i maszyny rolnicze. W czwartek około godz. 19 mundurowi z wieluńskiej drogówki dostrzegli podejrzany ciągnik. Dali kierowcy znak do zatrzymania, ale ten zignorował czerwone światło latarki i zjechał z jezdni w boczną drogę, a następnie w pole.

 

Po polu z glebogryzarką, na trzech kołach, ale...


Choć do ciągnika podpięta była glebogryzarka kierowcy udawało się skutecznie unikać zatrzymania. Pościgu z pewnością nie ułatwiała konieczność ścigania zbiega po polnym dukcie.


W pewnym momencie w ciągniku urwało się lewe przednie koło, ale i to nie zraziło uciekiniera. Próbował jechać na trzech kołach. Stanął dopiero wtedy, gdy zakopał się w grząskim gruncie.

 

Po zatrzymaniu traktorzysty stało się jasne, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli. 32-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego był kompletnie pijany, miał ok. 2 promili alkoholu w organizmie.

 

... bez dowodu rejestracyjnego i ważnych badań technicznych 


Potwierdziły się również podejrzenia funkcjonariuszy dotyczące stanu ciągnika. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał dowodu rejestracyjnego, ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia.


Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie