Narządy do przeszczepu wojskową CASĄ. Już po raz piąty w tym roku

Polska
Narządy do przeszczepu wojskową CASĄ. Już po raz piąty w tym roku
8. Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie

Samolot transportowy CASA C-295M nr 024 z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie wystartował w piątek po godzinie trzeciej w nocy, wykonując lot na trasie Kraków-Warszawa-Szczecin-Warszawa-Kraków. Realizacja zadania w ramach "Akcji Serce" zakończyła się po godzinie 11 i trwała około 8 godzin. - W tym roku przybywa takich lotów - powiedział kpt. Maciej Nojek z biura prasowego 8BLT.

Piąta "Akcja Serce" w tym roku odbyła się z załogą w składzie: d-ca kpt. Piotr Żemojtel, II pilot por. Bartosz Skrabut oraz technik pokładowy chor. Marcin Świątczak.

 

Ze względów etycznych nie ujawnia się jakie narządy do transplantacji były transportowane. Wojskowi nie zdradzają również do jakiego konkretnie miasta trafiły organy mające uratować czyjeś życie.

 

Kapitan Maciej Nojek z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego przyznał, że w porównaniu z ubiegłym rokiem transportów przybywa. - W ubiegłym roku wykonaliśmy jedynie kilka lotów, w tym roku wojskowy samolot stratował już po raz piąty - powiedział kpt. Nojek.

 

polsatnews.pl

 

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie