Kreml odrzuca zarzuty sztabu Macrona ws. cyberataków

Świat
Kreml odrzuca zarzuty sztabu Macrona ws. cyberataków
Flickr/Nastia

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oznajmił w piątek, że Rosja kategorycznie nie zgadza się z zarzutami sztabu wyborczego Emmanuela Macrona o udział w cyberatakach i rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości na temat tego polityka, kandydata na prezydenta Francji.

- Kategorycznie nie zgadzamy się z takimi zarzutami, są one absolutnie bezpodstawne - powiedział przedstawiciel Kremla. Zapewnił, że "oficjalna Moskwa nie mogła być i w żaden sposób nie może być związana z jakimikolwiek cyberatakami".

 

Pieskow podkreslił, że instytucje rosyjskie - "struktury bankowe czy też oficjalne resorty, same stale padają ofiarą cyberataków".

 

Zarzuty pod adresem mediów rosyjskich ze strony sztabu Macrona pojawiły się po raz pierwszy w lutym. Szef sztabu Richard Ferrand zarzucił stacjom rosyjskim nadającym programy w krajach europejskich, że publikują nieprawdziwe informacje o Macronie, by nastawić opinię publiczną we Francji przeciw temu kandydatowi.

 

Wybory prezydenckie we Francji odbędą się w kwietniu i maju. W najnowszych sondażach na pierwszym miejscu plasuje się szefowa skrajnie prawicowego, antyimigranckiego i antyunijnego Frontu Narodowego Marine Le Pen z 24-procentowym poparciem, a na drugim Macron - kandydat niezależny, centrysta i były minister gospodarki w rządzie socjalistów. Zamierza na niego głosować 23 proc. wyborców.

 

PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie