Rzym pod specjalnym nadzorem. Najwyższy stan czujności w Wielki Tydzień

Świat
Rzym pod specjalnym nadzorem. Najwyższy stan czujności w Wielki Tydzień
PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI/

Saperzy i psy wykrywające ładunki wybuchowe będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości Wielkiego Tygodnia w Rzymie i Watykanie - takie nadzwyczajne kroki przewiduje plan uzgodniony w przez władze stolicy Włoch i miejską policję.

W Rzymie, zwłaszcza w rejonie Watykanu, obowiązuje w dniach obchodów Triduum Paschalnego i świąt wielkanocnych najwyższy stan czujności w związku z zagrożeniem terrorystycznym.

 

Wzmocniono patrole i kontrole w pobliżu placu Świętego Piotra i Koloseum, gdzie w Wielki Piątek wieczorem papież Franciszek będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej.

 

Wzmożone kontrole ciężarówek

 

W tych wszystkich miejscach, uznanych za najbardziej zagrożone ze względu na obecność tysięcy ludzi oraz w pobliżu masowo zwiedzanych zabytków czuwać będą ekipy saperów oraz oddziały policji i karabinierów z psami wykrywającymi obecność ładunków wybuchowych.

 

Wcześniej zapowiedziano zaś szczegółowe kontrole ciężarówek wjeżdżających do centrum Wiecznego Miasta w związku z zagrożeniem zamachami przeprowadzonymi ostatnio przy ich użyciu.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie