#OddajMedal - Nowoczesna pyta o order Misiewicza. "Odznaczenia państwowe dla zasłużonych dla kraju"

Polska
#OddajMedal - Nowoczesna pyta o order Misiewicza. "Odznaczenia państwowe dla zasłużonych dla kraju"
PAP/Radek Pietruszka

Kolejne kłopoty Bartłomieja Misiewicza. Były rzecznik MON, b. szef gabinetu politycznego tego resortu, b. pełnomocnik zarządu ds. komunikacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej i b. członek PiS - taki jest na razie finał kariery 27-letniego polityka tej partii. Teraz Nowoczesna chce jeszcze pozbawić go przyznanego mu przez szefa MON Antoniego Macierewicza Złotego Medalu "Za Zasługi dla Obronności Kraju".

Posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska poinformowała na Twitterze, że w piątek z samego rana partia złoży formalne zapytanie w sprawie Złotego Medalu "Za Zasługi Dla Obronności Kraju", który został przyznany Misiewiczowi.

 

 

Misiewicz miał otrzymać odznaczenie m.in. za dekomunizację Wojska Polskiego i budowanie pozytywnego wizerunku szefa - Antoniego Macierewicza - podały media. Misiewicz otrzymał medal w przededniu święta Wojska Polskiego jesienią ubiegłego roku. W dodatku w trybie nadzwyczajnym. Najpierw powinien otrzymać medal brązowy, potem, po trzech latach, srebrny i dopiero po upływie kolejnych pięciu lat - złoty.

 

"Symbol kariery w stylu Nikodema Dyzmy"

 

Według internautów przyznanie medalu jest co najmniej dyskusyjne. Tak uważa Krzysztof Izdebski, prawnik, aktywista i działacz na rzecz transparentności. 

Według innego użytkownika, Misiewicz dopuścił się czynu, wskutek którego stał się niegodny odznaczenia i jest "symbolem kariery w stylu Nikodema Dyzmy".

 

Akcja w mediach społecznościowych #OddajMedal

 

W mediach społecznościowych popularność zyskuje akcja oznaczona hasztagiem #OddajMedal. Użytkownicy wzywają w niej Bartłomieja Misiewicza, by - skoro według komisji PiS nie ma żadnych kwalifikacji - oddał medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju".  

 

 

polsatnews.pl

hlk/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze