Po wypadku wznowiono ruch na Trasie Siekierkowskiej w Warszawie

Polska
Po wypadku wznowiono ruch na Trasie Siekierkowskiej w Warszawie
Zdj. ilustracyjne, Polsat News

Trasa Siekierkowska w Warszawie jest już przejezdna - poinformowała policja. W środę po południu przez blisko trzy godziny ruch był całkowicie wstrzymany, ponieważ w wyniku wypadku na jezdnię wypadła kilkunastokilogramowa butla z acetylenem, która się rozszczelniła. Do wypadku doszło na trasie, kilkaset metrów od sanktuarium przy Siekierkach.

Samochód ciężarowy przewożący beton zderzył się z autem osobowym, który następnie uderzył w barierę energochłonną. Z samochodu wypadła 12-kilogramowa butla z acetylenem, która się rozszczelniła.

 

Jak powiedział kpt. Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej, w związku z ryzykiem wybuchu ruch na trasie został całkowicie wstrzymany. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, a teren został zabezpieczony przez policjantów. Strażacy schładzali uszkodzoną butlę i czekali, aż całkowicie ulotni się z niej gaz.

 

Jak wynika z informacji straży pożarnej, samochodem osobowym podróżowały trzy osoby. Jedna z nich trafiła do szpitala, a dwie inne oddaliły się z miejsca wypadku. Kierowcy betoniarki nic się nie stało.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze