"Misiewicz musi odejść z PGZ" - szef Komitetu Stałego Rady Ministrów

Polska
"Misiewicz musi odejść z PGZ" - szef Komitetu Stałego Rady Ministrów
Flickr.com/Kancelaria Premiera

- Bartłomiej Misiewicz musi odejść z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Inaczej kancelaria premiera będzie interweniować - stwierdził szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Były rzecznik prasowy MON i b. szef gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza został pełnomocnikiem zarządu PGZ ds. komunikacji w spółce w środę.

- Jeśli (ze sprawy Misiewicza - red.) nie byłyby wyciągnięte wnioski, które mają być już teraz wyciągnięte, to wtedy będą zlecone konkretne dyspozycje. Natomiast jeśli reakcja będzie wcześniej w tej sprawie, to tylko pochwalić - podkreśla Kowalczyk w rozmowie z RMF FM. Na pytanie, czego teraz się spodziewa, odpowiada: - Oczywiste, że jeśli te informacje są prawdziwe, to znaczy, że ta osoba nie może zostać w tym miejscu, gdzie jest.


Wcześniej na konferencji prasowej Kowalczyk podkreślał: - Mogą się zdarzyć różne sytuacje, natomiast rząd PiS wyciąga z tego wnioski i jeśli chodzi o pana Misiewicza, to na pewno wnioski zostaną wyciągnięte. Jestem przekonany, że ta sytuacja już nie będzie się powtarzać więcej, i tyle mogę powiedzieć.

 

"Ta sprawa zostanie rozwiązana definitywnie"


Odniósł się także do sprawy doniesień medialnych dotyczących miesięcznych zarobków Misiewicza w PGZ - w wysokości 50 tys. złotych. - To jest niemożliwe. Prezes zarabia mniej, więc chyba nie był aż taki hojny... Ale faktycznie jest tak, że ta sprawa zostanie rozwiązana definitywnie - mówił.


Były rzecznik prasowy MON i b. szef gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza Bartłomiej Misiewicz został we wtorek pełnomocnikiem zarządu państwowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji w spółce. W środę "Rzeczpospolita" oraz "Fakt" podały informację o rzekomych zarobkach Misiewicza. Według gazet będzie on zarabiał 50 tys. zł miesięcznie za pracę na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. komunikacji w PGZ i może liczyć na służbowy samochód.


RMF FM

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie