Modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Radomia. Za około 646 mln zł

Biznes
Modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Radomia. Za około 646 mln zł
wikimedia.org/

Modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Radomia to inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców nie tylko tego miasta ale całego regionu. Wielu z nich codziennie dojeżdża do pracy w stolicy tracąc czas. Do 2020 roku linia kolejowa ma być w całości zmodernizowana, a pociągi mają znacznie przyspieszyć. Nawet do 160 km/h. Niemal półtoragodzinna podróż ma się skrócić o 40 minut.

- Przebudowa linii kolejowej z Radomia do stolicy to wielka szansa na ożywienie regionu radomskiego w wielu aspektach - podkreślił w Radomiu minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Przypomniał, że przygotowania do inwestycji opóźniały się latami. Pierwotnie linia miała był zmodernizowana do 2012 r.

 

Po modernizacji pociągi osobowe będą mogły jeździć z prędkością 160 km/h. Czas przejazdu najszybszych pociągów z Warszawy do Radomia skróci się z ok. 115 minut obecnie do blisko 75 minut.

 

Przebudowa liczącego 20 km odcinka Czachówek Płd. - Warka rozpocznie się w trzecim kwartale 2018 r. W następnym kwartale 2018 r. planowany jest początek przebudowy 43-kilometrowej trasy Warka - Radom. Całość prac między Czachówkiem Płd. a Warką zostanie wykonana do IV kwartału 2020 roku, a między Warką a Radomiem - do II kwartału 2021 roku.

 

Wartość całej inwestycji na linii kolejowej nr 8 między stacjami Warszawa Okęcie - Radom wynosi łącznie około 1,8 mld zł.

 

PAP

 

jop/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie