Wielkanocny obiad dla zagranicznych studentów w Łodzi

Polska
Wielkanocny obiad dla zagranicznych studentów w Łodzi
pixabay/Couleur/Public Domain/

Wielkanocne przyjęcie dla studentów-obcokrajowców organizuje Uniwersytet Łódzki. Jego uczestnicy będą mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw świątecznych oraz wziąć udział w grach i zabawach związanych ze świętami wielkanocnymi

Jak poinformował rzecznik uczelni Tomasz Boruszczak, wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Uniwersytet Różnorodny (University Diversity). Dodał, że wśród atrakcji zaplanowano - oprócz tradycyjnego obiadu świątecznego - także m.in. malowanie pisanek oraz konkurs wiedzy o polskich zwyczajach.

 

Ze względu na duże zainteresowanie przewidziano dwa świąteczne obiady - w poniedziałek i wtorek. Każdego dnia w wydarzeniu ma wziąć udział 90 studentów, którzy na Uniwersytecie Łódzkim kształcą się na studiach pełnych lub w ramach wymiany. Rzecznik zapowiedział, że podczas spotkań zjawią się studenci z całego świata, m.in. z Boliwii, Azerbejdżanu, Chin, Kazachstanu, Hondurasu, Francji, Hiszpanii, Turcji czy Ukrainy.

 

Ponad 2 tys. zagranicznych studentów na UŁ

 

Boruszczak poinformował, że w tym roku akademickim na Uniwersytecie Łódzkim (UŁ) studiuje ponad dwa tysiące studentów z zagranicy, reprezentujących 95 różnych narodowości.

 

- UŁ aktywnie działa na rzecz tej różnorodnej społeczności międzykulturowej i pokoleniowej, nawiązując tym samym do najlepszych tradycji naszego miasta. Uczelnia buduje społeczność akademicką na bazie poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej, wspólnotowej i wrażliwości społecznej - powiedział rzecznik.

 

Pomóc ma w tym realizacja projektu Uniwersytet Różnorodny, poprzez który rozumie się uczelnię tolerancyjną, nowoczesną, odpowiedzialną, zaangażowaną, integrującą kulturowo i pokoleniowo. Jak mówią pracownicy uczelni, ta różnorodność to ogromny potencjał UŁ.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie