"Była ministrem pracy, więc tam jest tablica". Poseł PiS odpowiada na wpis Barbary Nowackiej ws. upamiętnienia matki

Polska

"Mali cynicy próbują wyrugować pamięć o odważnych, o ofiarach katastrofy spoza PiS. Sztuka bycia przyzwoitym nawet 10.04 jest im obca" - napisała Barbara Nowacka na Twitterze. Skomentowała w ten sposób uroczystość w KPRM, gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Kaczyńskiego, wicepremiera Gosiewskiego i ministra Wassermanna. Na tablicy zabrakło nazwiska Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Nowacka przypomniała, że jej matka, Izabela Jaruga-Nowacka, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, również pracowała w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

 

 

Przypomniała również, że z MON zniknęła sala im. Jerzego Szmajdzińskiego.

 

 

 

O komentarz do sprawy został poproszony w programie "Tak czy Nie" w Polsat News Sylwester Tułajew z PiS.

 

- Zwróćmy uwagę na Ministerstwo Pracy. Tam jest tablica Jarugi-Nowackiej. Ona była ministrem pracy, więc tam znajduje się ta tablica. Tam dziś minister Elżbieta Rafalska złożyła kwiaty, więc pamięć o wszystkich ofiarach katastrofy smoleńskiej jest zachowana - powiedział.

 

Tę kwestię w podobny sposób na Twitterze tłumaczył wcześniej inny poseł PiS Dominik Tarczyński, który napisał, że "Pani Jaruga-Nowacka nie pracowała w Ujazdowskich. Gabinet miała w Min. Pracy i tam tablica JEST." Barbara Nowacka zaprzeczyła. "Otóż pracowała w KPRM, gdy była wicepremierem. Wystarczy sprawdzić, zanim znów Pan kogoś poobraża."

 

 

W "Tak czy Nie" poruszono również wątek ustaleń, jakie zaprezentowała w 7. rocznicę katastrofy prezydenckiego Tupolewa podkomisja smoleńska.  

 

Teoria o bombie termobarycznej na pokładzie prezydenckiego tupolewa nie przekonuje Marka Jakubiaka z Kukiz'15. Polityk i również pilot powiedział, że samolot w ogóle nie powinien wystartować z lotniska w Warszawie. - Mieli już na lotnisku w Warszawie, że nie ma tam warunków do lądowania, nie widać pasa - stwierdził Jakubiak.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy ustalenia podkomisji smoleńskiej, że tupolew rozpadł się w powietrzu, są wiarygodne?". Odpowiedzi: "TAK" udzieliło 20,6 proc. głosujących, "NIE" 70,4 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze