CBA zatrzymało dwie osoby ws. przyjmowania łapówek przez Piniora

Polska
CBA zatrzymało dwie osoby ws. przyjmowania łapówek przez Piniora
Polsat News

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek dwie osoby podejrzane o wręczanie łapówek; zatrzymania dotyczą sprawy przyjmowania łapówek przez b. senatora Józefa Piniora. Prokuratura zapowiada, że zatrzymani usłyszą zarzuty korupcyjne.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział, że zatrzymania dokonali agenci dolnośląskiej delegatury Biura. Śledztwo w sprawie b. senatora Piniora i jego asystenta prowadzi poznański zamiejscowy wydział departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

 

- To są dwie osoby, kobieta i mężczyzna z Dolnego Śląska, które chciały załatwić pewną sprawę za pośrednictwem kogoś z biura pana senatora. Osoby te są przewożone do Poznania, jeszcze dziś zostaną przesłuchane i zapewne jeszcze dziś usłyszą zarzuty - poinformował naczelnik wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu prok. Piotr Baczyński. Nie chciał na razie ujawnić bliższych okoliczności sprawy.

 

Prokurator potwierdził, że przeprowadzone w poniedziałek zatrzymania dotyczą sprawy ewentualnego przyjmowania łapówek przez b. senatora Józefa Piniora.

 

Prok. Baczyński powiedział, że śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

 

CBA zatrzymało senatora i asystenta Jarosława W. pod koniec listopada zeszłego roku. Zatrzymano też wtedy kilkanaście innych osób podejrzewanych o wręczanie łapówek w całej sprawie. Poznański sąd prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o aresztowanie b. senatora, który deklaruje, że udowodni w sądzie swą niewinność.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie