"Te bestialskie akty przemocy budzą w nas zdecydowany sprzeciw". Andrzej Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Egiptu

Polska
"Te bestialskie akty przemocy budzą w nas zdecydowany sprzeciw". Andrzej Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Egiptu
PAP/EPA/MOHAMED HOSSAM

Wyrazy najgłębszego współczucia oraz solidarności z poszkodowanymi i rodzinami ofiar przekazał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej, skierowanej do prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego w związku zamachami w dwóch kościołach w tym kraju.

"W związku z terrorystycznymi zamachami w chrześcijańskich kościołach w Egipcie, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym chciałbym przekazać na ręce Pana Prezydenta wyrazy najgłębszego współczucia oraz solidarności z poszkodowanymi i rodzinami ofiar" - głosi tekst depeszy, którą w niedzielę opublikowano na stronie kancelarii prezydenta.

 

"Te bestialskie akty przemocy, w których śmierć poniosło tak wiele osób i tak wiele zostało rannych, budzą w nas wszystkich zdecydowany sprzeciw" - podkreślił Andrzej Duda.

 

"Dzielimy ból i rozpacz"

 

"Pragnę zapewnić, że zarówno ja, jak i moi rodacy dzielimy ból i rozpacz w solidarności ze społeczeństwem Arabskiej Republiki Egiptu, a sercem i myślami jesteśmy z najbliższymi ofiar" - podkreślił prezydent w depeszy.

 

Co najmniej 43 osoby zostały zabite, a ponad 100 innych odniosło rany w dokonanych w Niedzielę Palmową zamachach bombowych na dwa koptyjskie kościoły w Egipcie - poinformowały egipskie władze. Do sprawstwa przyznało się Państwo Islamskie.

 

Pierwszy zamach miał miejsce w kościele w mieście Tanta w delcie Nilu. Zginęło tam 27 osób, a 77 zostało rannych - podały władze. W kilka godzin później zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy przed koptyjską katedrą w nadmorskiej Aleksandrii, zabijając 16 ludzi, w tym trzech policjantów i raniąc 40 osób.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie