Zarzuty dla kierowcy ciężarówki, w którą uderzyło Pendolino

Polska
Zarzuty dla kierowcy ciężarówki, w którą uderzyło Pendolino
Polsat News

Mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 10 lat więzienia. Do wypadku doszło w piątek na przejeździe kolejowym w miejscowości Schodnia na Opolszczyźnie. W wyniku zderzenia 18 osób trafiło do szpitali, 7 jest w stanie ciężkim. W sobotę pociąg usunięto z torów, co zarejestrowała kamera Polsat News.

Kierujący zestawem, wiozącym inną ciężarówkę Tomasz Ch. wjechał na przejazd kolejowy, mimo że na drodze obowiązywał zakaz ruchu tego typu pojazdami. Obciążony samochód zablokował się na przejeździe. Kiedy kierowca wysiadł z kabiny, żeby wezwać pomoc, w stojącą ciężarówkę uderzył, jadący z Wrocławia do Warszawy, pociąg Pendolino wiozący blisko trzystu pasażerów.

 

W stosunku do podejrzanego zastosowano dozór policyjny. Tomasz Ch. otrzymał także zakaz opuszczania kraju. Nie jest wykluczone, że kwalifikacja czynu ulegnie zmianie.

 

- Musimy sprawdzić, dlaczego ta ciężarówka chciała tu przejechać. Wiemy, że przejazd jest wyposażony w sygnalizację świetlną - powiedziała Polsat News asp. sztab. Monika Mrugała z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

 

Pendolino zdjęto z torów

 

Na miejscu do późnej nocy pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury. W sobotę rano pociąg został usunięty z torów. Akcję zarejestrowała kamera Polsat News. W materiale tym widać, że na drodze jest znak zabraniający ruchu pojazdów ciężarowych w tym miejscu:

 

 

Polsat News, PAP

mr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie