Prezydent i premier wyrazili współczucie rodzinom ofiar katastrofy

Polska

Rzecznik rządu Rafał Bochenek w imieniu premier Beaty Szydło przekazał wyrazy współczucia dla rodzin ofiar katastrofy budowlanej w Świebodzicach. Dodał, że premier jest na bieżąco informowana o przebiegu akcji ratunkowej. "Tragedia w Świebodzicach. Wyrazy współczucia i wsparcia dla Rodzin. Podziękowania dla służb ratunkowych za profesjonalizm. Jesteśmy z Wami" - napisał prezydent.

- W imieniu p. premier Beaty Szydło chciałbym przekazać wyrazy współczucia dla rodzin ofiar katastrofy budowlanej w Świebodzicach. Wierzymy, że wciąż prowadzona akcja ratunkowa zakończy się odnalezieniem i uratowaniem poszukiwanych osób - podkreślił Bochenek.

 

Jak poinformował, premier Beata Szydło "na bieżąco jest informowana o przebiegu całej akcji".

 

Bochenek dodał, że na miejscu pracę służb koordynuje przedstawiciel rządu RP, wojewoda dolnośląski. Poinformował, że o godz. 14 odbędzie się kolejna konferencja prasowa wojewody i właściwych służb.

 

Prezydent swoje wyrazy wsparcia przekazał na Twitterze.

 

Zawalona kamienica w Świebodzicach 

 

Trzy osoby zginęły osoby zginęły, a 6 jest obecnie poszukiwanych w wyniku zawalenia się kamienicy w Świebodzicach (Dolnośląskie). Strażakom udało się wydobyć 4 rannych. W kamienicy mieszkało w sumie 18 osób, ale nie wiadomo, czy wszyscy byli w domu w chwili tragedii. Przyczyną mógł być wybuch gazu.

 

Trzykondygnacyjna poniemiecka kamienica była usytuowana przy ul. bp. Krasickiego 28 w Świebodzicach - to centrum tego miasta położonego między Wałbrzychem a Świdnicą. Runęła w sobotę około godz. 9.00.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie