Najbardziej erotyczna i wyzywająca kolekcja, jaka kiedykolwiek powstała. W obronie zgwałconych

Kultura
Najbardziej erotyczna i wyzywająca kolekcja, jaka kiedykolwiek powstała. W obronie zgwałconych
www.youtube.com/Campaigns of the World - official

Podczas Fashion Week w Londynie pokazano kolekcję mody, która miała wywołać skandal jako najbardziej "uwodzicielska" w historii. Goście, którzy zostali zaproszeni na pokaz, spodziewali się zobaczyć kobiety w wyzywających strojach. Zobaczyli jednak modelki ubrane od stóp do głów. Inspiracją do przygotowania pokazu były ubrania, które miały na sobie ofiary gwałtów.

Pokaz mody okazał się kampanią społeczną, której celem było sprowokowanie do dyskusji na temat molestowania seksualnego i gwałtów.

 

Organizatorzy chcieli w ten sposób podkreślić, że myślenie, iż zgwałcona kobieta jest sama sobie winna - krzywdzi. Często zgwałcone kobiety są oskarżane o to, że to właśnie ich wyzywający strój sprowokował sprawcę.


- Mamy nadzieję, że nasz projekt pozwoli ofiarom i społeczeństwu zrozumieć, że tylko gwałciciel jest odpowiedzialny za gwałt - poinformowali twórcy kampanii.
 

Zaledwie około 15 proc. kobiet doświadczających przemocy seksualnej decyduje się zgłosić sprawę policji. 94 proc. zmaga się z syndromem stresu pourazowego. Z kolei około 13 proc. zgwałconych kobiet próbowało popełnić samobójstwo.

 

 

Na stronie guiltyclothes.com można przeczytać historie zgwałconych kobiet i zobaczyć, jakie ubrania miały na sobie, gdy zostały zaatakowane.

 

polsatnews.pl

jop/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie