Będzie spotkanie premier Szydło z szefami MSZ i MON w związku z działaniami USA w Syrii

Świat

Premier Beata Szydło w związku z działaniami USA w Syrii spotka się w piątek z szefami MSZ Witoldem Waszczykowskim i MON Antonim Macierewiczem; będzie rozmawiała także z prezydentem Andrzejem Dudą - zapowiedział w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

USA dokonały w piątek nad ranem ataku na bazę lotnictwa syryjskiego z użyciem 59 pocisków samosterujących Tomahawk. Była to odpowiedź na atak bronią chemiczną na opanowane przez rebeliantów miasto, o który Waszyngton oskarżył prezydenta Syrii Asada.

 

- W związku z działaniami, które podjęła Ameryka przeciwko Syrii pani premier Beata Szydło spotka się dziś z panem ministrem Waszczykowskim i ministrem Antonim Macierewiczem. Będą te sprawy na pewno omawiać - powiedział w TVP Info rzecznik rządu.

 

Rozmowa z prezydentem

 

Poinformował, że premier Szydło będzie także rozmawiała z prezydentem Andrzejem Dudą.

 

- Chcemy być na bieżąco z tym, co się dzieje na Bliskim Wschodzie. To sytuacja oczywiście niecodzienna, nadzwyczajna i chcemy mieć nad tym kontrolę - dodał Bochenek.

 

Jak podkreślił, Polska uczestniczy w koalicji przeciwko ISIS i włącza się w działania na Bliskim Wschodzie mającym ustabilizować sytuację.

 

"Asad przekroczył pewną granicę"

 

- W ostatnim czasie pan Bashar Al Asad przekroczył pewną granicę, użył broni chemicznej w stosunku do ludności chemicznej - powiedział rzecznik rządu. Dodał, że polski rząd popiera działania, które zmierzają do zakończenia kryzysu humanitarnego i wojny na Bliskim Wschodzie.

 

Prezydent USA Donald Trump wezwał w czwartek "cywilizowane kraje" do przyłączenia się do Stanów Zjednoczonych i położenia kresu rozlewowi krwi w Syrii.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie