Tir najechał na audi pod Słupskiem. W wypadku zginęła kobieta, wśród rannych dziecko

Polska
Tir najechał na audi pod Słupskiem. W wypadku zginęła kobieta, wśród rannych dziecko
PAP/Jan Dzban

Jedna osoba zginęła, a trzy inne - w tym dziecko - odniosły rany w piątkowym zderzeniu samochodu ciężarowego z autem osobowym w miejscowości Nowa Dąbrowa niedaleko Słupska. Droga krajowa nr 6 łącząca Trójmiasto z zachodnią granicą Polski była przez dwie godziny zablokowana.

Jak poinformował oficer prasowy słupskiej policji kom. Robert Czerwiński, ciężarówka jadąca w stronę Słupska najechała na audi próbujące skręcić z DK 6 na stację benzynową. W audi podróżowały cztery osoby: dwie kobiety, mężczyzna i dziecko. Jedna z kobiet, 39-latka, zmarła mimo reanimacji. Pozostałe, w tym 8-letni chłopiec, osoby zostały przewiezione do szpitala.

 

- Działania służb ratowniczych trwają. Samochód ciężarowy zablokował DK 6 w obu kierunkach. Organizujemy objazdy - poinformował Czerwiński. Dodał, że blokada szosy może potrwać przynajmniej do południa.

 

Rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa wyjaśnił, że na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej. Samochód ciężarowy, który brał udział w wypadku, blokował drogę w obu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie