"NATO uczy się od Ukrainy walki z zagrożeniami hybrydowymi"

Świat
"NATO uczy się od Ukrainy walki z zagrożeniami hybrydowymi"
NATO Association of Canada

NATO uczy się od Ukrainy przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym - powiedziała zastępczyni sekretarza generalnego Sojuszu Rose Gottemoeller, która w piątek uczestniczyła w X Forum Bezpieczeństwa w Kijowie.

- Od trzech lat Ukraina jest celem tych, którzy rozpętali wojnę hybrydową. Widzimy jej przejawy na Krymie i w Donbasie. Jestem poruszona zdolnościami młodych żołnierzy, którzy przeciwdziałają zagrożeniom na wschodzie Ukrainy - mówiła.

 

- NATO uczy się przeciwdziałania tym hybrydowym zjawiskom na ukraińskich doświadczeniach. Sami również opracowujemy platformę do walki z atakami hybrydowymi - powiedziała.

 

"Współpraca korzystna dla obu stron"

 

Gottemoeller wyraziła zadowolenie ze współpracy między NATO i Ukrainą, podkreślając, że jest ona korzystna dla obu stron.

 

- Sojusz pomaga Ukrainie we wzmacnianiu jej sił zbrojnych, które już dziś są dostatecznie silne. Ukraina również pomaga NATO we wzmacnianiu jej środków i możliwości - zaznaczyła zastępczyni sekretarza generalnego NATO.

 

Kijowskie Forum Bezpieczeństwa to doroczna konferencja organizowana przez fundację Open Ukraine byłego premiera Arsenija Jaceniuka. W tym roku na spotkaniu obecni byli m.in. premierzy Litwy, Łotwy i Estonii: Saulius Skvernelis, Maris Kuczinskis i Juri Ratas. Piątek był drugim, ostatnim dniem konferencji.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie