Kolejne firmy na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Biznes
Kolejne firmy na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Polsat News

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w piątek na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisanych zostało pięć kolejnych podmiotów.

To Atlantic Global Asset Management SA z siedzibą w Republice Zielonego Przylądka (m.in. prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia), Labor Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (obrót instrumentami finansowymi bez zezwolenia), Questra Holding Inc. z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (m.in. prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia), Questra World Global S.L. z siedzibą w Hiszpanii (m.in. prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia) oraz U Trade Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (obrót instrumentami finansowymi bez zezwolenia).

 

Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa

 

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

 

W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie