Przyjechali na ŚDM do Krakowa i ślad po nich zaginął

Polska

Małopolska policja poszukuje kobiety i mężczyzny z Afryki, którzy ostatni raz widziani byli lipcu ubiegłego roku, podczas odbywających się w Polsce Światowych Dni Młodzieży. Poszukiwania pielgrzymów trwają już prawie rok, a z zaginionymi nadal nie ma kontaktu.

Na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało w zeszłym roku ponad 3 mln pielgrzymów ze 180 krajów. Dwie osoby do tej pory nie wróciły do swoich domów. Zaginieni to 28-latka z Sierra Leone i 28-latek z Madagaskaru.

 

Kobieta ostatni raz widziana była 30 lipca 2016 roku w rejonie dworca PKP Kraków-Płaszów oraz na wysokości ul. Lipskiej w Krakowie.  Mężczyzna natomiast ostatni raz widziany był 29 lipca 2016 roku na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Krakowie. Oboje nie dotarli na mszę w Brzegach, która była kulminacyjnym punktem Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

 

"Kilka hipotez"

 

Policja posiada kilka hipotez na temat ich zaginięcia. - Jedna jest taka, że ze względu na czynniki ekonomiczne, osoby te udały się do Europy Zachodniej. Wiemy, że wcześniej interesowały się miedzy innymi tym jak dokonywać międzynarodowych przelewów - powiedział Polsat News Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

 

Policja nawiązała współpracę ze Strażą Graniczną, Kurią Metropolitalną oraz Interpolem.

 

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu kobiety i mężczyzny proszone są o kontakt z V Komisariatem Policji w Krakowie.

 

Polsat News

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie