Piła i nie zauważyła, że wózek z dzieckiem stacza się pod samochód. Dziewczynkę uratowali policjanci

Polska
Piła i nie zauważyła, że wózek z dzieckiem stacza się pod samochód. Dziewczynkę uratowali policjanci
Flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Policjanci z warszawskiego Wilanowa uratowali niespełna półtoraroczną dziewczynkę. Wózek z dzieckiem toczył się chodnikiem na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Okazało się, że 38-letnia matka, która wyszła z dzieckiem na spacer, była pijana.

Jak poinformowała w czwartek Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na jednym z wilanowskich osiedli kobieta w towarzystwie mężczyzny piła alkohol, a w stojącym koło niej wózku płakało dziecko.

 

- 38-latka nie widziała, że wózek z jej dzieckiem stacza się chodnikiem na jezdnię wprost pod koła samochodów. Policjanci natychmiast pobiegli w kierunku wózka i wyjęli z niego niespełna półtoraroczną dziewczynkę - powiedziała Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji.

 

Ponad 3 promile alkoholu we krwi

 

- Kiedy funkcjonariusze podeszli do 38-letniej matki, kobieta nie wiedziała, co się dzieje. Badanie alkotestem wykazało, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie - dodała.

 

Wezwany przez policjantów lekarz stwierdził, że dziewczynka jest zdrowa i nie wymaga hospitalizacji. Funkcjonariusze skontaktowali się z babcią dziecka, która jak się okazało, od jakiegoś czasu opiekowała się starszą, 14-letnią córką nietrzeźwej kobiety.

 

- Do czasu przyjazdu babci policjanci zajęli się dzieckiem. Uspokoili je, cieplej ubrali i podali picie - powiedziała Włodarska.

 

Matka dziewczynki została zatrzymana. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.

 

O całej sprawie został też powiadomiony sąd rodzinny i opiekuńczy.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie