Zwłoki kobiety w stawie przy szpitalu psychiatrycznym w Tworkach

Polska
Zwłoki kobiety w stawie przy szpitalu psychiatrycznym w Tworkach
Google Maps

Policja w Pruszkowie (woj. mazowieckie) została poinformowana w środę około godz. 12:40 o znalezieniu ciała w stawie na terenie szpitala psychiatrycznego w Tworkach. Zwłoki wyłowili strażacy. Na miejscu jest policja i prokurator.

- Informację o zwłokach na terenie szpitala psychiatrycznego w Tworkach otrzymaliśmy od policji. Na miejsce zdarzenia jechaliśmy przez teren szpitala. Jest tam kilka niewielkich zbiorników wodnych. W jednym z nich były zwłoki - powiedział starszy kapitan Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej państwowej Straży pożarnej w Pruszkowie (woj. mazowieckie).

 

W akcji wyłowienia ciała brał udział jeden zastęp pruszkowskiej straży pożarnej liczący sześciu strażaków.

 

W bliskim sąsiedztwie Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza znajdują się Stawy Pęcickie. Bliżej szpitala, po drugiej stronie kanału Utrata są także inne, niewielkie zbiorniki wodne.

 

- Informację o tym, że prawdopodobnie w stawach na terenie szpitala w Tworkach pływają zwłoki, dostaliśmy około godz. 12:40 - powiedziała polsatnews.pl st. aspirant Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

 

- Na miejscu ustalono, że to ciało kobiety - powiedziała st. asp. Kańka.

 

Poinformowała także, że na miejscu zdarzenia trwają oględziny policji i prokuratury.

 

Policja nie udziela szczegółowych informacji na temat tego zdarzenia.

 

Tożsamość kobiety, okoliczności i przyczynę śmierci ustali śledztwo prokuratury. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie przeprowadzona sekcja zwłok zmarłej.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie