Petersburg: zatrzymano grupę domniemanych werbowników terrorystów

Świat
Petersburg: zatrzymano grupę domniemanych werbowników terrorystów
Polsat News

Sześciu pochodzących z Azji Środkowej mężczyzn zatrzymano środę w Petersburgu; są podejrzani o werbowanie ludzi do dokonywania przestępstw o charakterze terrorystycznym, lecz nie ma danych o ich powiązaniach z terrorystą z petersburskiego metra. Poinformował o tym Komitet Śledczy FR.

Śledczy utrzymują, że podejrzani, którzy przyjechali do Rosji na zarobek, od listopada roku 2015 werbowali w Petersburgu głównie przybyszów z państw Azji Środkowej do dokonywania przestępstw o charakterze terrorystycznym i w celu wciągnięcia ich w działalność organizacji terrorystycznych: Państwa Islamskiego i Frontu al-Nusra (obecna nazwa: Dżabhat Fatah al-Szam).

 

"Komitet Śledczy Rosji skrupulatnie sprawdza wszelkie kontakty i powiązania zatrzymanych, lecz na razie nie ma danych o ich związkach i znajomości ze sprawcą zamachu w petersburskim metrze" - poinformowała służba prasowa KŚ."

 

W poniedziałek w zamachu samobójczym w metrze w Petersburgu zginęło 14 osób, kilkadziesiąt odniosło rany. Według ustaleń śledczych zamachowcem był pochodzący z Kirgistanu 22-letni mężczyzna, obywatel Rosji. Badane są jego ewentualne związki z Państwem Islamskim (IS).

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze