W Petersburgu żałoba po zamachu w metrze. Wzrosła liczba ofiar

Świat
W Petersburgu żałoba po zamachu w metrze. Wzrosła liczba ofiar
PAP/EPA/TILL RIMMELE

W Petersburgu rozpoczęła się we wtorek trzydniowa żałoba po poniedziałkowym zamachu w metrze. Według najnowszych danych zginęło w nim 14 osób - poinformowała we wtorek rosyjska minister zdrowia Weronika Skworcowa. W szpitalach pozostaje 51 ludzi.

Poprzedni bilans mówił o 11 zabitych i około 50 rannych.

 

Na liście osób znajdujących się w szpitalach, opublikowanej przez władze lokalne, jest troje niepełnoletnich. W poniedziałek minister zdrowia Rosji Weronika Skworcowa informowała o czterech hospitalizowanych osobach, których stan jest ciężki.

 

Śledczy nadal badają różne wersje dotyczące wybuchu, w tym mówiącą o samobójczym zamachu bombowym. Petersburski portal Fontanka.ru powołując się na źródła podał, że związek z wybuchem może mieć 22-letni obywatel Rosji pochodzący z Kirgizji.

 

Jest to już trzecia osoba, którą media łączą z poniedziałkową tragedią. Poprzednio pojawiło się nazwisko młodego mężczyzny z Kazachstanu, który miał znajdować się w epicentrum wybuchu. Wcześniej zaś media opublikowały zdjęcie mężczyzny poszukiwanego w związku z zamachem, ale później powiadomiono, że mężczyzna ten, pochodzący z Baszkortostanu, sam zgłosił się na policję.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie