Gasiuk-Pihowicz: rządy PiS-u spychają nas w stronę wschodnich standardów

Polska
Gasiuk-Pihowicz: rządy PiS-u spychają nas w stronę wschodnich standardów
Polsat News

- Po ostatnich kilkunastu miesiącach, patrzeniu na sparaliżowanie Trybunału Konstytucyjnego, na upolitycznienie prokuratury, na kolejne ataki na niezawisłość sędziowską ja po prostu nie widzę przestrzeni do rozmów na temat konstytucji z PiS-em - powiedziała we wtorek na antenie Polsat News Kamila Gasiuk-Pihowicz, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

- Konstytucja to jest taki zbiór zasad, co do których rządzący powinni się starać, aby służyły wszystkim obywatelom - mówiła posłanka. - Mam wrażenie, że PiS chciałby, aby ta konstytucja służyła tylko jednej grupie - grupie ich wyborców, ich wyznawców - dodała.

 

Polityk przekonywała, że obecna władza ogranicza prawa obywateli. - Ta konstytucja w dalszym ciągu obowiązuje, my jako obywatele mamy w dalszym ciągu prawo do demonstrowania, mamy prawo do ochrony zdrowia, do wolności słowa, ale coraz częściej, ze względu na to, że ta obecna władza łamie te nasze prawa, musimy się o te prawa upominać - wyjaśniła.

 

Gasiuk-Pihowicz przypomniała też słowa Ryszarda Kapuścińskiego o tym, że "na Zachodzie władzę ma ten, kto stanowi prawo, a na Wschodzie - ten, kto łamie prawo". - I to właśnie pokazuje, na jakim etapie w tym momencie jest Polska i jak bardzo w tym momencie rządy PiS-u spychają nas w stronę wschodnich standardów - skomentowała wiceprzewodnicząca .Nowoczesnej.

 

Polsat News

 

pam/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie