Uprowadzili mężczyznę, po 30 metrach zorientowali się chcieli porwać kogoś innego

Polska
Uprowadzili mężczyznę, po 30 metrach zorientowali się chcieli porwać kogoś innego
pomorska.policja.gov.pl

Kwidzyńscy policjanci zatrzymali czterech sprawców, którzy w sobotę umieścili młodego mieszkańca gminy Kwidzyn w bagażniku samochodu. Sprawcy po przejechaniu 30 metrów wypuścili chłopaka. Teraz odpowiedzą za bezprawne pozbawienie wolności, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyźni chcieli dać mu nauczkę za wypalanie traw w okolicy. 

Minionej soboty około godz. 17.30 oficer dyżurny kwidzyńskiej komendy został powiadomiony o uprowadzeniu młodego mężczyzny w miejscowości Rozpędziny. Policjanci ustalili, że ofiarą jest 21-latek.

 

Mieszkaniec gminy Kwidzyn szedł razem ze swoimi znajomymi, gdy podjechał do niego mercedes, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Jeden z nich złapał 21-latka i wrzucił go do bagażnika samochodu. Następnie auto ruszyło w kierunku Kwidzyna. Po przejechaniu około 30 metrów sprawcy wypuścili go. Wypuszczony przez porywaczy 21-latek natychmiast powiadomił policję. Kryminalni z kwidzyńskiej komendy szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Okazało się, że jest to czterech mieszkańców gminy Sadlinki w wieku 22, 28, 29 i 48 lat.

 

Wszyscy mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za bezprawne pozbawienie wolności grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Polsat News

jop/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie